[Linux] Stallman kontra de Icaza

[Linux] Stallman kontra de Icaza

Richard Stallman zaatakował Miguela de Icazę twierdząc, że jest zdrajcą środowiska wolnego oprogramowania:
http://www.osnews.com/story/22225/RMS_De_Icaza_Traitor_to_Free_Software_Community
De Icaza odpowiedział na to:
http://tirania.org/blog/archive/2009/Sep-23.html
I want to say that God loves all creatures. From the formidable elephant to the tiniest ant. And that includes Richard Stallman.
As for me, I think that there is a world of possibility, and if Richard wants to discuss how we can improve the pool of open source/free software in the world he has my email address.
Love, Miguel.

😀 😀 😀

Śmiało mogę powiedzieć, że C# jest jednym z moich ulubionych języków (swoją drogą C# został zaprojektowany przez twórcę Turbo Pascala i Delphi). Nie interesuje mnie to, kto ten język stworzył, ważne, że zawiera wiele rzeczy których brak razi w Javie.
Dzięki Miguelowi mogę cieszyć się pisaniem w ulubionym języku pod ulubionym systemem.
Wiem, że wielu moich kolegów też tak uważa.

Ostatnio rozmawiałem z koleżanką na temat Linuksa i wymieniałem wady i zalety tego systemu. Po podaniu przeze mnie obiektywnej oceny wykazała zainteresowanie przejściem na Linuksa. Jednocześnie powiedziała mi, że kilka lat temu chodziła do klasy z gościem, który wszystkich agresywnie atakował za użytkowanie produktów MS (zamiast spokojnie porównywać wady i zalety obu grup produktów), co wszystkich zraziło do środowiska wolnego/otwartego oprogramowania.

Środowisko FLOSS, aby się rozwijać, nie może się pogrążać w ortodoksji. Musi być otwarte na współpracę ze wszystkimi, a zwłaszcza z wielkim biznesem.

Myślę, że Stallmana najlepiej podsumuje poniższe wideo:

Jak dla mnie, w pojedynku Stallman kontra de Icaza jest 0:1.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *